piątek, 5 czerwca 2015

BLUZKA Z BASKINKĄ

Bluzeczka z baskinką była od dawna na mojej liście must have w sumie od tak dawna, że nie jestem pewna czy aby ten projekt nie uległ przeterminowaniu:P
Najpierw się pochwalę: po pierwsze bluzkę uszyłam całkiem sprawnie i szybko; po drugie szwy wyszły mi naprawdę nieźle, wszystkie są prościutkie i ładne, odpowiedniej długości; po trzecie odważyłam się na modyfikację wykroju i podoba mi się ona, mi się ona podoba;) to tyle chwalenia się, sami oceńcie.Teraz przyznam się do kilku grzeszków: po pierwsze materiał z którego powstała bluzka był przeznaczony na dół sukienki; po drugie skroiłam ją sporo za dużą choć zgodnie z rozmiarami z magazynu powinno być dobrze i sprawdzałam czy się wszystko zgadza a wyszło jak zawsze czyli sporo za duże-poprawiałam; po trzecie wymyśliłam sobie wstawkę tak żeby było ciekawiej no i w sumie jest, tyle że materiał którego użyłam na wstawkę nie jest elastycznym tiulem tylko kawałkiem zdobycznej firanki przez co nie zawsze dobrze się układa. 

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE:
materiał: cienka dzianina punto + firanka z drukowanymi kropkami
wykrój: kombinacja modeli: Anna MODA na szycie, mod. 34, oraz  BURDA szycie krok po kroku 2/2014 pomysł na baskinkę mod. 4A, pomysł na wstawkę mod. 2B.

pozdrawiam i życzę spokojnego sobotnio-niedzielnego wypoczynku
 Justyna;*

2 komentarze: